sivilcelere ayva çekirdeği iyi gelir mi-ayva çekirdeğinin sivilce tedavisi için cilde faydaları nelerdir

sivilcelere ayva çekirdeği iyi gelir mi-ayva çekirdeğinin sivilce tedavisi için cilde faydaları nelerdir

Ayva çekirdeği sivilceler için oldukça iddialı bir bitkisel çözüm olarak biliniyor. Şayet siz de ciltteki lekeler ve sivilce izlerinden bitkisel yollarla tedavisi elbette mümkündür. Ayva çekirdeğinin sağlığa faydalarının yanında sivilce tedavisi için de kullanıldığını duyduğumda açıkçası ben de şaşırmıştım. Ancak bir miktar internet araştırması neticesinde ayva çekirdeği bitkisel akne tedavisi hakkında güzel bir formül elde ettik.

Uzmanlar pürüzsüz ve lekesiz bir cilt için avuç dolusu para harcanan dönemlerin geride kaldığını doğadan gelen mucizevi bitki ve meyve özleriyle kusursuz bir cilde sahip olmanızın mümkün olduğunu belirtiyor. Antioksidan özelliğle bilinen ayvanın çekirdekleri cilt için son derece yararlı. Uzmanlara göre sağlıklı bir cilt için dengeli beslenmek, stresten uzak durmak ve doğal cilt bakım ürünlerini kullanmak gerekiyor.

Ayva çekirdeği ile kusursuz bir cilt
Son derece basit ve zahmetsiz bu maskeyi yapmak için 7-8 tane ayva çekirdeğini çıkartıp 1/2 çay bardağı ılık suda, ağzı açık şekilde 1 gün bekletin. Jölemsi kıvama gelince yüz , boyun bölgesine sürün ve 20 dakika cildinizde bekletin. Cildinizdeki lekelerin yok olduğunu ve cildinizin sıkılaştığını göreceksiniz.

Akne giderici ve arındırıcı
Parafin ve paraben içeren kremlerin ve şampuanların saç dökülmesine yol açtığı ve bazı bünyelerde alerjik reaksiyona sebep olduğu bilinen bir gerçek. Eğer hassas bir cilde sahipseniz ve cilt bakım ürünlerine döktüğünüz paralarının cildinize herhangi bir geri dönüşümü olmadıysa, doğallıktan yanaysanız bu maskeyi kullanmalısınız. Ayva çekirdeği maskesi ile aknelerinizdeki belirgin düşüşe şahit olcaksınız.

One Response to “sivilcelere ayva çekirdeği iyi gelir mi-ayva çekirdeğinin sivilce tedavisi için cilde faydaları nelerdir”

  1. derya writes:

    yüzümde sivilceler vardı ama onun dışında da kırmızı şişlikler vardı bir sürü tonikler kremler denemiştim ama etkili olmadı internetten reklamını gördüm ve sivilce için olan sivilce yok edici ve izlerini silici ürünü aldım kullanıyorum gayet iyi yüzüm geçmeye başladı kızarıklıklar bu kadar etkili olucağını zannetmiyordum ama faydalı bir ürün sabah ve akşam günde 2 defa bol su ile tükettim tavsiye ederim

Leave a Reply