10 kolay sivilce maskesi tarifi
Sivilce tedavisi için ev yapımı sivilce maskeleri oldukça işe yarayan bir çözüm sunarlar. Her türlü cilt özelliği ve yapısı taşıyanlar için farklı bir ev yapımı bitkisel maske kullanılabilmektedir. Örnek olarak kuru cilt yapısına sahip kişilerde sivilce maskesi yaparken özellikle bal ve zeytin yağı gibi cildi nemlendiren ve cildin kuru yapısını gideren malzemeler kullanmalıyız. Yağlı ciltlerde ise özellikle cildin yağ fazlasını emen ve cildi yağlardan temizleyen çamur kürü türünden cilt maskeleri yapmakta fayda vardır. Zaten yağlı ciltli kişilerde sivilce sorunu genelde cildin aşırı yağ salgılamasından ortaya çıkmaktadır. Hassas ciltler için ise ginseng ve yeşil çay türü cilt maskeleri, sivilce tedavisinde önemli bir yardımcıdır. şimdi size gerçekten sivilcelere kesin çözüm olacak 10 adet ev yapımı sivilce maskesi tarifi vereceğim:

1) Her cilt tipi için kedi kumu cilt sivilce maskesi

Yağlı ciltler için sivilce maskeleri:

1) Muz maskesi ile yağlı cilt sivilcelerine bitkisel çözüm
2) Sivilceli ciltler için maske
3) Sivilceleri kurutmak için çilek yoğurt maskesi

Sivilceler için ev yapımı ve bitkisel kürler, çözümler, sivilce maskeleri

1. Diş macunu kürü ile sivilcelere doğal çözüm

2. Limon suyu ve gül suyu karışımı ile yüzünüzü duruladıktan sonra 30 dakika bekleterek sivilce sorununa çözüm bulabilirsiniz. Bu doğal kür ile hem sivilce izleri azalacak hem de cilt lekeleri beyazlaşma eğilimine girecektir.3. Taze nane yapraşı kürü: nane yapraklarını sivilce sorunu olan bölgeye sürerek iyileşme  ve bitkisel tedavi sağlayabilirsiniz.

4. Çilek yaprağı da sivilce şişkinliğini ve kızarıklığını tedavi eden bir bitkisel çözümdür.

5. Portakal kabuğu ince biçimde doğranır ve azıcık su ile ıslatılırsa sivilce lekeleri olan bölgelere portakal kabuğu suyu sıkılarak problemli bölgelerde iyileşme sağlanabilir.

6. Nişasta unu ile nane suyu karıştırılarak yüzdeki omuzdaki ve göğüs aralarında görülen sivilce lezyonlarının üzerine maske biçiminde kür yapılarak etkili bir bitkisel sivilce tedavisi uygulanabilir. Maskeyi 1 saat beklettikten sonra ılık su ile duş almalısınız.

7.  Elma sirkesi ve tuz karışımı ile sivilcelere evde çözüm sağlanabilir. Elma sirkesi ve tuz karışımı için bir çay kaşığı sofra tuzunu 100 ml elma sirkesine döküp karıştırıyorsunuz ve sivilce lekeleri olan bölgeleri bu su ile yıkıyorsunuz. 10 – 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile sivilce şikayeti olan bölgeyi duruluyoruz.

8. Salatalık maskesi ile yapılan cilt bakım maskeleri de sivilcelere iyi gelmektedir. Salatalık maskesi kürünü her gün 20 dakika uygulamak gerekiyor.

9. Sarımsak maskesi de aynı şekilde sivilcelere doğal çözüm sunuyor.

10. Süt banyosu da sivilce oluşumunu azaltır ve sivilcelerin kızarıklığını giderir.

Leave a Reply