Sivilceler İçin Doğal Ev Yapımı Maske Tarifleri-Sivilcelere Yüz Maskesi ile Bitkisel Çözüm

Sivilceler İçin Doğal Ev Yapımı Maske Tarifleri-Sivilcelere Yüz Maskesi ile Bitkisel Çözüm

Sivilceler için doğal çözümler üretmeye devam ediyoruz. BU günkü yazımızda sizlere ev yapımı sivilce akne maskeleri tarifleri vereceğiz. Her biri birbirinden güzel ve etkili faydalar içeren bu sivilce maskeleri ile özellikle sınav stresi, yaz sivilceleri, bahar ayında ortaya çıkan sivilceler, sivilce izleri ve sivilce lekeleri için doğal çözüm bulabileceksiniz. Ancak unutmayın ki herkesin sivilcesinin nedenleri farklılık göstereceği için her yöntem her bir kişide işe yaramayabilir ve etkili olamayabilir.

Sivilcelere Bitkisel Doğal Çözümler:

Sivilceler İçin Yemek Sodası:
Ev sodası sivilceler için çözüm olabiliyor. Ev veya yemek sodası olarak bilinen kabartıcı sodayı su ile karıştırıp yüzümüze sürüyoruz. Sivilceler bu doğal kür ile kuruyor ve leke izleri de zamanla kaybolmaya yüz tutuyor.
sivilce tedavisi
Sivilcelere Çiğ Yumurta Maskesi
Çiğ yumurta, sivilce izlerini yok edici ve cilt lekelerine çözüm olucu bir etkisi olan A vitamini bakımından son derece zengin bir besin maddesidir. Bu sivilce tedavisi yöntemini uygulamak için bir adet yumurtayı çırpıyoruz ve yüzümüze sürerek 20 dakika kadar bekletiyoruz. Daha sonra yumurta iyice maske olup kurumaya başlayınca yüzümüzü duruluyoruz. Bu maskeyi her gün yatmadan hemen önce uygulamanızı tavsiye ediyorum. Yumurta maskesi kürü tüm cilt lekeleri için doğal çözüm sunuyor. Sadece sivilcelere iyi gelmiyor.

Fesleğen Yaprağı Kürü İle Sivilce Tedavisi

2 veya 3 çay kaşığı kurutulmuş fesleğen yaprağını alıp bir bardak 60 derece sıcaklıktaki suya atın. Bu şekilde sıcak suda 10-20 dakika bekletin. Su soğuduktan sınra bir parça pamuk ile yüzünüze fesleğen yapraklı suyu sürünüz.

Siyah Noktalara Bitkisel Çözüm-Yüzdeki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

1 / 2 su bardağı kil
1 tatlı kaşığı hamamelis ektresi özü ile 1 çay kaşığı damıtılmış benzoin ve tentür

Tüm bu malzemeleri karıştırıp yüzümüze sürüyoruz. maske şeklinde katılaştığı zaman 30-40 dakika kadar bekletip yüzümüzü ılık su ile duruluyoruz. Maske hafifçe yumulamaya başladığında havlu ile dairesel bir biçimde ovalayarak maske kabuğunun hafifçe soyulmasını sağlıyoruz. Yüzümüzde maske tabakası gidince de yine sıcak su ile bolca duruluyoruz. Yüzdeki siyah noktalar için en kesin ve etkili çözümün bu maske olduğunu söylüyorlar. 3 günde 1 yaptığınız takdirde 20 günde adeta pürüzsüz ve parıldayan bir yüze sahip olacaksınız.

Deniz Tuzu İle Sivilce Tedavisi

Deniz tuzunu doğrudan yüzünüze sürerek veya bol tuzlu su ile maske yaparak bu kürü uygulayabilirsiniz. Birazcık canınızı yaksa da hem mikrop kırıcı olması hem de sivilce oluşumuna engel olması ve sivilce kızarıklıklarını gidermesi nedeniyle tavsiye edebileceğimiz bir bitkisel çözüm kürüdür.

Yulaf Ezmesi Maskesi İle Sivilcelere Çözüm

Evde sivilce maskesi yapımı için bir diğer çözüm, yulaf ezmesi maskesidir. Bir miktar yulaf ezmesini blenderden geçirip toz haline getirin ve bunu su ile karıştırarak hamur kıvamını tutturun. Daha sonra yüzde, omuzda ve kollarda sivilce olan yerlere sürerek 10-15 dakika kadar bu şekilde bekletin. Oldukça güvenilir ve yumuşak bir cilt maskesi olan yulaf ezmesi kürü, hem cildin gerginliğini arttırarak kırışıklıkları azaltır hem de sivilce oluşumunu engelleyerek sivilce lekelerine çözüm olur.

Leave a Reply